• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Про бібліотеку

/Files/images/IMG_20130823_143248.jpgЧитання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе. (В. Сухомлинський.)

Першу відому на Русі бібліотеку заснував київський князь Ярослав Мудрий у 1037році при Софійському соборі.

Україна завжди була читаючою, освіченою землею. Бібліотечна Чутівщина має свої етапи, обумовлені конкретними як об’єктивними, так і суб’єктивними факторами.

До великої жовтневої соціалістичної революції в Чутовому не було жодного клубу, жодної бібліотеки. Але в місцевого учителя церковно-приходської школи П.Д.Сербіновського була своя бібліотека, в якій налічувалось декілька сот книжок, в тім числі – «Кобзар» Т.Г.Шевченка, твори Пушкіна, Чехова та інші. Більш-менш письменні селяни брали в нього книжки в так званий «прочот».

З історії нашого селища Чутове відомо, що в 1923році мешканці – книголюби організували хату - читальню. В 1946році була створена районна бібліотека для дорослих, завідуючою якої була призначена Улько Віра Миколаївна.

2 жовтня 1954року – відкрилась районна бібліотека для дітей, завідуючою бібліотеки була призначена Ткачова Надія Кузмівна.

Районна бібліотека для дітей розміщена в приміщенні будинку дитячої та юнацької творчості.

Книжковий фонд становить на 01.01.2013 - 16210 примірників. Сьогодення ставить перед бібліотечними працівниками важливе і невідкладне завдання-виховання свідомого громадянина, патріота рідної землі, який володіє високою культурою, духовно та фізично досконалий, готовий жити у громадському суспільстві. Це завдання бібліотека виконує у поєднанні з популяризацією літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

Світ змінився – змінився і користувач. Тому колектив ЦБС не втрачає свій шанс підвищити інформативність закладів, за рахунок участі в проектах та грандах. Перший успішний крок - це перемога у другому раунді проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст», яка здійснюється радою Міжнародних досліджень IREX в рамках партнерства з фундацією Білла та Мелінди Гейтсів, Агентства США. Книгозбірня чи не єдина безкоштовна державна інституція, до якої можуть прийти діти, батьки за необхідною інформацією, для змістовного проведення дозвілля. До бібліотеки звертаються читачі, щоб поспілкуватися через «Скайп» з рідними і знайомими, які проживають за межами країни. Для користувачів стали доступними книжкові фонди найбільших бібліотек України.

Районна бібліотека для дітей залучає користувачів до участі у всеукраїнських та обласних конкурсах таких як: «Маленькому братикові, сестричці», «Дитинство - це гомін усюди», «В об’єктиві – Дитинство». «Читач року» є щорічним улюбленим конкурсом.

Популярністю у читачів дітей користуються клуби за інтересами, які створені при районній бібліотеці для дітей "Юні друзі бібліотеки". Члени клубу беруть активну участь у підготовці та проведенні масових заходів: ранків, літературних ігор, конкурсів, вікторин. Вдосконалюють та розвивають свій інтелектуальний рівень.

Программа Бібліоміст

/Files/images/fc915a4b120a4ba8a4314c671f4f3535 (1).gif

Кiлькiсть переглядiв: 157