Робота з дошкільнятами – виховання майбутніх читачів.

Дитинство – щоденне відкриття світу.

«Кожний прихід дитини до бібліотеки зробити справжнім святом зустрічі з Книгою» - таке правило роботи нашого колективу. Сьогодні читачі дошкільнята та учні 1 класів молодшають, найменшій з них майже 1 рік. Зростає кількість 3-х річних малюків,а всього читають понад чотирьохсот дітей.

Молоді батьки приводять своїх дітей до нас, щоб познайомити їх із неповторним, чарівним світом бібліотеки: абонементом, просторим, затишним читальним залом і звичайно ж дитячим куточком «Чарівний світ казок».

Тут для читачів різного віку створено такі умови, що можна і попрацювати з книгою, і цікаво провести своє дозвілля.

Бібліотека для дітей сьогодні стала центром спілкування, де вони активно прилучаються до книги і читання.

Бібліотечні працівники сприяють формуванню екологічної грамотності за допомогою годин екології інформації про рослин і тварин, екологічні ігри, екологічні бесіди «Заказники рідного краю», «Врятуй землю від біди» та ін.

Предмет особливої уваги у відділі обслуговування є книжкові виставки, бо ми розуміємо, що гарно яскраво оформлена книжкова виставка, як і велика ілюстрація у книжці, завжди приверне увагу маленьких читачів, пробудить їхній інтерес і допитливість до того, що представлено на ній. «Парад улюблених казок», «Що за диво ці казки», «Подорож у країну казарію» та ін.

Користуються великим попитом серед молодих читачів і дитячі періодичні видання. Багато цікавих газет і журналів допомагають нашим читачам поринути в чарівний світ пригод. «Барвінок», «Щедрий вечір», «Журавлик», «Велика дитяча газета».

Працівники плідно співпрацюють з батьками наших читачів, рекомендуючи їм різну цікаву літературу, що допомагає розкрити перед малечею світ де живе добро і зло, правда і кривда, повага до батьків.

Дехто з цих батьків колись сам був нашим читачем, а тепер приводить до бібліотеки своїх дітей, хтось вже і онуків, і дуже важливо, що приходять батьки, дідусі та бабусі до бібліотекаря не лише за книгою, а й за спілкуванням та порадою.

Дуже хотілося, щоб дитячі книги були дешевшими і різноманітними. А ми, бібліотекарі, батьки і вчителі за допомогою хорошої, доброї книги, використовуючи свої знання, любов разом будемо відкривати перед нашими дітьми світ гармонії, розуму, знань.


Кiлькiсть переглядiв: 198