Вибір професії

Ведучий 1. Сьогодні у нашій бібліотеці справжнє свято – День професій.

Ведучий 2. Світ професій – величезний.

Ведучий 1. Соціуму потрібні фахівці різних галузей.

Ведучий 2. Коли молода людина обирає собі фах, вона враховує, аби професія була популярна не лише сьогодні, але і за 10-20 років. Це називається стабільністю попиту на професію.

Ведучий 1. Є „вічні” професії – будівельник, лікар, учитель. Актуальними стають транспортна, хімічна індустрія, високі технології, зв’язок, комунікації. Виникають нові спеціальності на перетині традиційних – управління економікою, соціальна сфера.

Ведучий 2. Де можна дізнатися про професійні освітні установи?

Ведучий 1. Інформацію про навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання, можна отримати:

· з довідників для абітурієнтів;

· з телефонних довідників;

· з комп’ютерних інформаційно-пошукових про­грам у мережі Інтернет;

· з рекламних оголошень;

· у районних центрах зайнятості;

· спілкуючись із представниками навчальних закладів і викладачами;

· при особистих відвідинах навчальних закладів.

Ведучий 2. Чому одні люди дивляться на інших із відчуттям переваги, навіть якщо менше заробляють? Бо є „прибуткові” професії, а є модні і перспективні. Які на вашу думку перспективні?

Деякі спеціальності не існували, тому для них ще не знайдено відповідних українських назв.

Промоутер. Наприклад, діджеїв у нас вистачає, а спеціалістів, які можуть зробити популярним клуб або організувати більше двох концертів на місяць, поки можна перерахувати на пальцях.

Арт-консалтинг – це професійні консультації з образотворчого мистецтва. Можна збирати колекцію для банку, нафтової компанії або окремої заможної людини. В останьому випадку арт-консультант – щось середнє між дизайнером, архітектором і арт-дилером. Вже виникло нове покоління арт-консультантів, які навіть відкривають галереї. В ідеального спецiалiста має бути кандидатський ступінь і досвід роботи у великому музеї.

Дієтолог. Особистий дієтолог, так само, як і родинний лікар, повинен знати про вас усе і спілкуватися з вами як мінімум раз на місяць. Також йому мають бути відомі генетичні особливості пацієнта, психологічний стан і шкідливі звички.

Бренд-менеджер. Хороший бренд-менеджер зобов’язаний за час своєї роботи вивести доручений йому бренд на абсолютно новий рівень – наприклад, переконати мільйони людей, що перед ними – не звичайний кефір, а багатий полівітамінами і мінералами супердієтичний напій для успішних молодих людей. Бути бренд-менеджером у відомій міжнародній корпорації – почесно і прибутково.

Агент зірки – людина, яка представляє інтереси знаменитості. Саме за ним бігає преса, домовляючись про інтерв’ю, йому дзвонять організатори концертів або зйомок. Для вдалої кар’єри агентові необхідно знати, як працюють засоби масової інформації, і бути знайомим з основними „акулами” журналістського світу, тому досвід роботи у пресі йому не завадить.

Креативний директор - Це мрія випускників усіх творчих вишів. Креативні директори потрібні на телеканалах, у рекламних агенствах, пресі і книжкових видавництвах. Основне завдання цієї людини – придумувати нові образи, нестандартні ідеї та оригінальні ходи.

Консультант із закупівлі продуктів. Основні функції – знати, в яких постачальників краще придбати продукти. Консультант ресторану зобов’язаний ще й дбати про імідж і спеціалізацію закладу: для італійського ресторану дібрати правильного постачальника макаронів, а для французького – якісного сировара. Приватні клієнти платять консультантам, аби дізнатися, де взяти продукти для алергіків, екологічно чисті або приготовані за особливою технологією.

Грумер. Професія „собачого стиліста” з’явилася на початку 90-х після масового виведення незнаних раніше порід собак, а одночасно – і європейської культури догляду за домашніми тваринами. Грумер необхідний для собак, яких треба часто підстригати (пуделі, тер’єри, шнауцери). Найдорожчі грумери займаються лише виставковими собаками – таких майстрів мало, і записатися до них дуже складно.

Ведучий 1. Ризик є на будь-якому робочому місці незалежно від того, де воно розташоване, – на полігоні чи у престижному офісі в центрі столиці. Які ви знаєте небезпечні професії?

Пропонуємо вашій увазі 8 небезпечних професій із нашого повсякденного життя.

Рятувальник. Беззаперечно лідирує у рейтингу, оскільки колишні пожежники зараз перетворилися на укомплектовану рятувальниками всіх спеціалізацій службу при Міністерстві надзвичайних ситуацій, а надзвичайні ситуації, як відомо, можуть бути різними – від неможливості відчинити власні двері зсередини або зняти кота з дерева й аж до глобальних катаклізмів і величезних пожеж.

Міліціонер. Добре відома істина – „злодій має сидіти у в’язниці” – має ще й інший бік медалі. Злодій може виявитися вбивцею, і в руках у нього може опинитися якщо не вогнепальна, то холодна зброя, або ж просто кухонний ніж, палиця, цеглина – та що завгодно. І, будьте певні, що у в’язницю потенційний злодій жодним чином не хоче. Отже, найчастіше захищатиме свою свободу найрадикальнішим способом.

Лікар. Одиничні випадки інфікування лікарів від пацієнтів досить часто висвітлюють у пресі. Несучи величезну відповідальність за життя людини, інколи можна і не витримати такого напруження. Є лікарі, які працюють із відкритими формами туберкульозу, інфекціями, вірусами, мікробами, лікують психічно хворих, наркоманів – тому профе­сійні захворювання у цій сфері – не рідкість.

Військовий. Почесна охорона Батьківщини і всіх її можливих кордонів змушує тримати себе в тонусі, а ще – боротися з уявним ворогом на випадок, коли це уявне стане явним. Отже, і арсенал на цей випадок біля військових справжній – тут і зброя, і кораблі, і танки, і ракети. Втім, вони звикли до дисципліни, що також дуже важливо (і для їхньої ж безпеки теж).

Таксист. Ця професія завжди була однією з найнебезпечніших, оскільки злочинці і просто ласі до легкої наживи люди існували завжди. Ніколи точно не знаєш, хто сяде наступним у машину – доброчесний громадянин чи зловмисник. Головне тут – дружба. У всіх таксистів є правило: на будь-який сигнал про небезпеку від колеги потрібно негайно мчати на допомогу. Причому, на 808 реагують усі таксисти, чий передавач прийняв позивні, незалежно від організації або фірми, в якій працюють.

Будівельник. За нинішніх умов кожен, хто має навички маляра, каменяра, може непогано заробити. Технічний прогрес постійно полегшує роботу будівельникам, але це не свідчить про повну безпеку. Він завжди ризикує – зірватися вниз, потрапити під будівельні матеріали, та і взагалі, дуже невчасно на будівництві може щось обірватися або впасти. Дехто вважає за краще працювати на підприємстві – адже знаєш, що захищений, та і саме підприємство дбатиме про безпеку працівників, оскільки нікому не вигідна смерть на робочому місці. Дехто вирушає у вільне плавання – ще й яке: аж до Іспанії або Австралії. Там із цим гірше, адже найманий будівельник хоч і отримує непогані гроші, проте офіційно не зареєстрований і нічим не захищений. „Чорнороби” часто гинуть за поганих умов праці.

Журналіст. Порівняно з представниками інших професій, журналістів гине декілька на рік, і кожну таку смерть детально висвітлюють на сторінках газет. 50% представників цієї професії хоч раз у житті чули погрози або ставали об’єктом жартівників.

Ведучий 1. Ми ознайомили вас із деякими модними і перспективними професіями, а також із рейтингом найнебезпечніших.

Ведучий 2. Згодом розповімо ще про деякі категорії. А зараз я пропоную перейти до гри, на яку вже так зачекались учасники команд 9-11 класів.

Ведучий 1. Отож, запрошуємо команди представити себе та зайняти своє місце за столами.

Звучить музика.

Відбувається представлення команд.

Ведучий 2. Учасники гри зайняли свої місця. Сьогодні ми запрошуємо в журі ... Зараз я ознайомлю вас із умовами першого завдання.

Кожна із команд отримає картки, на яких написані групи слів. Потрібно визначити, про які професії йдеться. Назви запишіть на аркушах, які лежать на столах. Час – 1 хвилина. Кожна правильна відповідь – 1 бал.

Картки:

· креслить, циркуль, конструкція (інженер);

· тварини, шприц, лікарня (ветеринар);

· ручка, журнал, оцінка (вчитель);

· комп’ютер, текст, програма (оператор, програміст);

· корабель, штурвал, море (матрос, капітан, штурман);

· хвороба, симптоми, термометр (лікар).

Ведучий 1. Зачитує групи слів, команди піднімають аркуш із відповідною назвою професії. Журі оцінює роботу команд.

В

Кiлькiсть переглядiв: 221