Чутівська районна бібліотека для дітей

Шевченківські читання

«Ми чуємо тебе,Кобзарю,

крізь століття, тебе своїм

сучасником звемо»

Смт.Чутове, вул. Леніна,8.

"Шевченківські дні"

«Благослови той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами…»

Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття. Можливо, Тарас Григорович саме та людина, з якої кожен повинен брати приклад. Президент України оголосив 2014-ий Роком Тараса Шевченка, бо ж саме цього річ український народ відзначає 200-річчя від дня народження відомого поета.

22 січня у бібліотеках області розпочалися Шевченківські читання на тему: «Кобзарева стежина». Відкриття читань по відзначенню ювілейної річниці поета в нашій ЦБС відбулося в приміщенні районної бібліотеки для дітей. До читальні завітали учні 3-Б. класу Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з класоводом Оленою Крамовою. Діти цього віку вже знайомі з творчістю співця українського слова, адже його поезію вивчають з першого класу. Школярам було цікаво слухати про дитинство поета,про його книжку для дітей «Буквар южноруський». Третьокласники охоче декламували вірші Кобзаря, оглянули книжкову виставку «Вічний Кобзар», на якій були широко представлені його твори, малюнки.

Вшановуючи пам`ять великого генія української та світової літератури, районною бібліотекою для дітей цій події були приурочені книжково-ілюстративні виставки:

Перегляд літератури « Віночок Кобзаря, ми вплітаємо в майбутнє» ( РБдД)

В рамках святкування цієї події книгозбірні ЦБС взяли активну участь в проведенні Шевченківських читань, під час яких проведено загальносистемний масовий захід « Ми чуємо тебе,Кобзарю, крізь століття, тебе своїм сучасником звемо».

19 лютого приємна подія – святкування ювілею Т.Г.Шевченку,зібрала шанувальників його творчості, учнів, вчителів шкіл району у залі Будинку дитячої і юнацької творчості на конкурс читців поезії геніального поета Тараса Шевченка . Захід проводився спільно з відділом освіти. Членам журі у складі культорганізатора районного Будинку культури Сергія Федоренко, директора ЦБС Чутівського району Валентини Забари, вчителя Войнівської школи Людмили Пуглій нелегко було визначити найкращих. Перемога Наталії Топчій з селещаАртемівка була беззаперечною, адже перед присутніми постала справжня мати-наймичка з усією гамою почуттів. Наталія не просто виразно декламувала уривок із «Наймички», а пропускала через серце кожну фразу, написану генієм.

Серед 18 учасників, яким від 13 до 15 років, перше місце завоювала Анна Конюшенко з с. Водяного, друге семикласниця Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Єлизавета Шульга, третє Вікторія Радіоненко з с. Таверівка.

Родзинкою заходу був виступ наймолодшої учасниці, учениці Черняківської школи Таміли Золотоус, яка одразу завоювала симпатію глядачів, але за віком не ввійшла у формат конкурсу. Переможці були нагороджені грамотами,а учасники – дипломами. А найголовніше, не було переможених, бо сама участь у такому престижному заході та можливість доторкнутися до слова генія народу, пройнятися його духом – це вже честь. народу, пройнятися його духом – це вже честь.

Оригінальним доповненням заходу була виставка вишитих сорочок, ексклюзивних костюмів в українському стилі, які продемонструвала керівник гуртка БДЮТу Ірина Шляпкіна. Крім цієї виставки була організована працівниками районної бібліотеки для дітей книжково-ілюстративна виставка «Вічний Кобзар», яка висвітлювала чотири розділи:

- «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє»

- « Скарби безсмертного Кобзаря»

- « Троянди Шевченкової любові»

- « Палає вогонь пам`яті Кобзаря»

Матеріали представлені на книжковій виставці розповідали про життя і творчість геніального поета.

Здивували своїми власними поетичними творами учні Водянської, Чутівської шкіл. Анна Палієнко написала: «Україна з колін встає – заслуга й Кобзаря в тім є». Ці слова підтверджують істину «Поки стоїть над кручею Тарас, буде жити Україна». Присутніх на конкурсі 45 чол.

Для своїх читачів працівники районної бібліотеки для дітей провели ряд заходів приурочених 200-річчю від дня народження видатного українського поета а саме:

- Для 1-А класу урок «У Шевченка полум’яне слово на сторожі вічності стоїть»

- Година творчості «Великий син великого народу»

- Віршоване лото «Віршів віночок від Шевченка»

- Літературний ранок «Слово Кобзаря живе». На дитячому ранкові зі вступним словом до присутніх звернулась вчитель початкових класів Л.П. Артюх, яка підкреслила, що творчість Шевченка є важливою часткою духовної спадщини і завжди виконує місію виховання патріотів рідної України. Ведучі цього заходу бібліотекарі Федоренко О.Ю. та Мозгова Т.А. розповіли про дитинство Тараса Шевченка. А ще діти читали улюблені вірші Кобзаря, пізнаючи величність Тарасового слова.

Чутівська районна бібліотека для дітей долучилася до Всеукраїнського моніторингу «Нас єднає Шевченкове слово» в опитуванні взяли участь учні 5.6.7.8 –х класів. Прийняли участь в обласному конкурсі творчих робіт працівників бібліотек для дітей «Мій Шевченко». На конкурс представили портрет великого поета виконаному в техніці Ниткогафія + Аплікація, під назвою «Слава Шевченка – слава України».

Закриттям Шевченківських читань було засідання за круглим столом « Палає вогонь пам`яті Кобзаря»,яке відбулося в центральній районній бібліотеці за участю освітніх, культосвітніх, громадських організацій, членів Чутівської спілки письменників.

Проведення масових заходів супроводжувалось рекламною компанією, запрошувались на них представники місцевої газети. Бібліотеки розгорнули активну діяльність по популяризації життєвого і творчого шляху Великого Кобзаря.

Кiлькiсть переглядiв: 191